Wkrótce dwa kolejne EN97 dotrą do WKD

Wkrótce dwa kolejne EN97 dotrą do WKD

22 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w czerwcu pojazdy pojawią się na torach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wszystkie nowe pociągi mają być dostarczone do końca przyszłego roku. Zastąpią charakterystyczne dla tej linii wysłużone składy EN94.

Fot. Dominik Skudlarski

- Nie będziemy się od razu pozbywać wszystkich starych pociągów – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. – Na pewno część składów będzie służyła nam jako tabor rezerwowy do chwili planowanego przejścia na napięcie 3kV, które być może nastąpi w przyszłym roku. Później nie będą nam potrzebne – dodaje. Obecnie pociągi WKD są zasilane prądem o „tramwajowym” napięciu 600V. Nowe składy zamówione przez spółkę są dwusystemowe. W sumie będzie ich 14.

Stare składy będą stopniowo wycofywane. Część z nich trafi na złom, a część może zostać sprzedana do muzeów, lub miłośnikom kolei. – Dostajemy już takie nieoficjalne propozycje. Prawdopodobnie jeden pociąg zostawimy sobie jako unieruchomioną pamiątkę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to cały skład, czy tylko jeden wagon – mówi Krzysztof Kulesza.

Jeszcze przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej władze WKD wyremontowały 3 perony: Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota i Warszawa Zachodnia. Zabezpieczono na nich elementy, które mogłyby być niebezpieczne dla pasażerów, uzupełniono ubytki i odmalowano elewacje. Przez najbliższe pół roku spółka nie planuje dalszych remontów.

PODZIEL SIĘ