Ekipy remontowe wracają na Marszałkowską

Ekipy remontowe wracają na Marszałkowską

28 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od wtorku, 3 lipca Tramwaje Warszawskie będę kontynuowały, przerwaną na czas mistrzostw EURO 2012 modernizację torowiska na ul. Marszałkowskiej, głównej stołecznej arterii komunikacyjnej.

Fot. ZTM Warszawa

Tramwaje zniknęły z Marszałkowskiej 30 kwietnia 2012 r.. Wówczas rozpoczął się najbardziej uciążliwy etap budowy stacji II linii metra pod skrzyżowaniem Marszałkowskiej z ulicą Świętokrzyską. Prace w metrze kolidowały z ruchem tramwajowym, dlatego musiał on zostać całkowicie wstrzymany.

Dobra koordynacja
Tramwaje Warszawskie wykorzystując ten moment rozpoczęły modernizację torów na odcinku od pl. Zbawiciela do Ronda Dmowskiego. - To dobry przykład właściwej koordynacji prac - zaznacza Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich.

Do tej pory wymieniono torowisko od pl. Zbawiciela do Placu Konstytucji i wyregulowano sieć trakcyjną. Do ułożenia pozostała jeszcze warstwa trawy na 120-metrowym odcinku między ulicą Waryńskiego a pl. Zbawiciela oraz asfalt na pl. Konstytucji, gdzie zostały wymienione także słupy trakcyjne.

Przystanki też zmienią wygląd
W kolejnym etapie prac wyremontowane zostaną tory od ul. Pięknej do Żurawiej, w tym pięć przejazdów drogowych przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami: Piękną, Wilczą, Hożą, Wspólną i Żurawią. Natępny etap zakłada modernizację torowiska pomiędzy ul. Żurawią a Widok wraz z przejazdami na rondzie Dmowskiego (skrzyżowanie Marszałkowskiej z Al. Jerozolimskimi). Na całym odcinku zakres prac obejmuje wymianę podbudowy pod torowiskiem, wymianę podkładów oraz szyn, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, a także przebudowę siedmiu platform przystankowych - dwóch na pl. Konstytucji, tyle samo przy ul . Hożej i Rondzie Dmowskiego oraz jednej przed pl. Zbawiciela (znajdującej się po stronie północnej).

Po jednym pasie mniej
W związku z pracami zmieniona zostanie organizacja ruchu – zamykane będą poprzeczne przejazdy przez torowisko, a obydwie jezdnie ul. Marszłakowskiej będą zawężane o pasy przyległe do torowiska.

W nocy z 2 na 3 lipca rozpoczną się prace przygotowawcze polegające na wykonaniu objazdu i przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Wilczą i Żurawią.

Zmiany w komunikacji, które wprowadzono z początkiem maja będą obowiązywały do 15 września 2012 r. Wówczas mają się zakończyć prace przy budowie stacji II lini metra. Tym samym z końcem lata tramwaje wrócą na ul. Marszałkowską.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pomorskie zadowolone ze współpracy z PR Pomorskie zadowolone ze współpracy z PR
Następny artykuł Bilety na pociągi KM w Płocku i Sierpcu Bilety na pociągi KM w Płocku i Sierpcu