Podróż grupowa w PR alternatywą dla PKP IC

Podróż grupowa w PR alternatywą dla PKP IC

29 czerwca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity przyjęło prawie 4 tys. wniosków na grupowe przejazdy wakacyjne. Blisko 3,8 tys. z nich zostanie zrealizowane zgodnie z życzeniem wnioskodawców. Z kolei Przewozy Regionalne podobnych zgłoszeń przyjęły 260.

Fot. Mikołaj Manowski

Jeszcze do niedawna PKP Intercity było jedynym przewoźnikiem, który posiada tego rodzaju ofertę. Przewoźnik w 2012 r., ramach wakacyjnych przejazdów grupowych, przewiezie blisko 150 tys. osób, dodatkowo uruchamiając 55 pociągów specjalnych.

- Możliwości techniczno-eksploatacyjne i chęć zagwarantowania komfortowej podróży w sezonie letnim wszystkim naszym klientom, a więc i indywidualnym, zmusiły nas jednak do udzielenia negatywnej odpowiedzi na ok.120 wniosków na przejazdy grupowe – mówi Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity.

Tę lukę starają się wypełnić Przewozy Regionalne, które mają już ofertę dla zorganizowanych grup pasażerów.

- Jesteśmy otwarci na przewozy grup. Aktualnie, na lipiec br. do Przewozów Regionalnych wpłynęło około 260 zgłoszeń. Pasażerom, korzystającym z naszej specjalnej taryfy dotyczącej przejazdów grupowych możemy zaproponować podróż tańszą nawet o 30%. Ponieważ honorujemy zniżki ustawowe, w przypadku pasażerów, którzy mają do nich prawo przejazd może być zrealizowany w jeszcze korzystniejszej cenie - tłumaczy Katarzyna Mirowska, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Wniosek na przejazd grupowy można zgłosić na dwa sposoby: telefonicznie pod numerami 783-830-128 i 0-800-022-222 oraz online za pomocą aplikacji dostępnej na stronach internetowych www.przewozyregionalne.pl oraz www.i-pr.pl. Wniosek powinien być złożony na tydzień przed datą planowanego wyjazdu. Przewoźnik zachęca, aby w okresie wakacyjnym składać wnioski z większym wyprzedzeniem czasowym. W przypadku grup powyżej 50 osób obligatoryjnie wzmocn swoje składy.

Jedno u obu przewoźników pozostaje takie samo. Ustalanie przejazdów grupowych jest rozpatrywane indywidualnie. Zależy to od taboru kursującego na danej trasie, od możliwości technicznych, a także możliwości dołączenia wagonów na konkretnej stacji i rezerwacji przedziałów.

PODZIEL SIĘ