PSMK wyremontuje nie tylko „Oleńkę”

PSMK wyremontuje nie tylko „Oleńkę”

24 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Mają pomysły, zapał do ich realizacji, a wymiernym skutkiem tych działań będzie nie tylko remont hali dawnej parowozowni, ale też parowozu Ol49.

Fot. PSMK

Członkowie i wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei z siedzibą w Skierniewicach, koncentrują się teraz głównie na pracach bieżących, umożliwiających przede wszystkim udostępnienie do zwiedzania starej parowozowni.

Przez najbliższe miesiące dzięki pozyskaniu środków finansowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, będzie można rozpocząć prace remontowe w obiekcie.

Judyta Kurowska – Ciechańska, przewodnicząca Zarządu Głównego PSMK, informuje, że to efekt złożenia w tym roku aż 13 wniosków o dofinansowanie, z czego już przyznano 5 dotacji na łączną kwotę ponad 102 tys. zł. - Po raz pierwszy w historii PSMK pozyskaliśmy dotacje na remonty budynków. 30 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 55,5 tys. z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. To nie wszystkie przedsięwzięcia, które realizowane są w Skierniewicach. Dodatkowo kontynuowany jest remont obrotnicy – mówi Judyta Kurowska – Ciechańska.

Na ten cel organizacja otrzymała 10 tys. zł z Urzędu Miasta w Skierniewicach, dokładając wkład własny  finansowy w wysokości 20 proc. oraz wkład osobowy, stanowiący ok. 30 proc. planowanej wartości zadania.

Jednocześnie w sierpniu kontynuowany będzie remont parowozu Ol49.- W tym roku chcieliśmy oczyścić ramę i położyć kolejną warstwę farby (podkład już leży) - dodaje Judyta Kurowska – Ciechańska.