Parowozjada 2012 już za miesiąc!

Parowozjada 2012 już za miesiąc!

25 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W dniach 25-26 sierpnia po raz kolejny odbędzie się Parowozjada w Chabówce. W programie tegorocznej imprezy są m.in. parada parowozów, przejazdy pociągami retro, cykl koncertów, pokazów i zawodów.

Fot. Kuba Batorowicz

Uroczyste otwarcie urodzinowej (swoje stulecie obchodzi parowóz Ol12) Parowozjazdy odbędzie się o godz. 12.30 w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.

W programie są m.in. cykl koncertów „Jubileuszowa podróż po Europie” w wykonaniu aktorów teatrów muzycznych: Roma, Buffo oraz Komedia, koncert zespołu SMILE, Pan Yapa Show, parada parowozów, przejazd składów pociągów historycznych, pokaz świateł na parowozach, wspólne wypuszczenie do nieba urodzinowych lampionów.

Ponadto odbędą się przejazdy pociągami retro na trasach: Chabówka – Dobra k. Limanowej – Chabówka, Chabówka – Nowy Targ – Chabówka, Chabówka – Rabka Zaryte – Chabówka.

Kolejnego dnia na uczestników imprezy czekają pokazy i konkursy Strong Man, Zawody Drużyn Parowozowych oraz przejazdy pociągami retro na trasie Chabówka - Mszana Dolna - Chabówka.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Era Parowozów należąca do PKP Cargo. Jej celem, oprócz utrzymania i zagospodarowania na cele kulturalne i turystyczne zabytkowego taboru kolejowego jest także popularyzowanie kulturowych walorów transportu kolejowego oraz propagowanie kultury, zarówno materialnej, jak i duchowej i poszerzanie wiedzy historycznej o kolejnictwie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Kolejowy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł JSW porządkuje infrastrukturę kolejową JSW porządkuje infrastrukturę kolejową
Następny artykuł PESA zmodernizuje 15 czeskich wagonów PESA zmodernizuje 15 czeskich wagonów