Ogólnodostępne pociągi retro w Chabówce

Ogólnodostępne pociągi retro w Chabówce

26 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jeszcze przez cztery weekendy można skorzystać z ogólnodostępnych pociągów retro obsługiwanych taborem zabytkowym ze Skansenu w Chabówce. Do końca sierpnia organizowane są przejażdżki na trasie z Chabówki do Mszany Dolnej i z powrotem.

Fot. Maciej Panasiewicz

Takie pociągi kursowały w latach 2004 – 2008 i cieszyły się sporym zainteresowaniem turystów przyjeżdżających do Małopolski. Z uwagi na kryzys ekonomiczny lat 2009 - 2011 zawieszono kursowanie ogólnodostępnych pociągów retro. Obecnie PKP Cargo jako mecenas zabytków techniki kolejowej postanowiła uruchomić takie pociągi we wszystkie weekendy wakacyjne na przepięknej i niezelektryfikowanej trasie Chabówka – Mszana Dolna – Chabówka. Pociągi są obsługiwane parowozem serii Ol12-7, który obchodzi w tym roku jubileusz 100 lat pracy. Jest obecnie najstarszym czynnym parowozem w Polsce i jedynym zachowanym z tej serii.

Pociągi rozpoczynają i kończą bieg w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, gdzie na parkingu można bezpłatnie zostawić samochód. Cena biletu w jedną stronę wynosi 7 złotych. Bilet powrotny kosztuje 14 złotych. Dzieci do lat 4 mają przejazd bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat oferty Skansenu znajdują się na ulotce oraz stronie internetowej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Łódź: ostatni seans kina w tramwaju Łódź: ostatni seans kina w tramwaju
Następny artykuł Utrudnienia w ruchu w woj. pomorskim Utrudnienia w ruchu w woj. pomorskim