PKP LHS sponsoruje lekkoatletów

PKP LHS sponsoruje lekkoatletów

27 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Po Euro 2012 nadchodzą kolejne emocje sportowe związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Spółka PKP LHS poprzez wparcie finansowe włączyła się w przygotowania do Olimpiady reprezentantów Polski z Klubu Sportowego „Agros” Zamość.

Fot. PKOL

Najlepszy zawodnik tego klubu Paweł Fajdek – aktualny Młodzieżowy Mistrz Europy i Mistrz Uniwersjady w rzucie młotem jest jednym z faworytów na medal olimpijski. Młociarz Agrosu Zamość to jeden z sześciu reprezentantów Lubelszczyzny na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Klub Sportowy „Agros” jest liczącym się w kraju ośrodkiem sportowym i najlepszym w województwie lubelskim klubem we współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Klub posiada wysokie aspiracje i szkoli zawodników na światowym poziomie. W ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Polskę reprezentowały trzy lekkoatletki z KS „Agros” Zamość - Anna Jakubczak, Dorota Gruca i Izabela Kostruba. Wielu innych zawodników z powodzeniem startowało w Mistrzostwach Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Sekcja lekkiej atletyki KS „Agros” od kilku lat startuje w polskiej Ekstralidze seniorów.

Spółka PKP LHS wspiera młode talenty, dlatego zaangażowała się w akcję wspierania sportu na terenie Lubelszczyzny, regionu funkcjonującego w szczególnie trudnych uwarunkowaniach gospodarczych. Firma ma nadzieję, że poprzez sponsoring ułatwi drogę do osiągnięcia celów sportowych ambitnym i utalentowanym sportowcom.

Paweł Fajdek (ur. 4 czerwca 1989) – młociarz KS "AGROS" Zamość, najlepszy w obecnej chwili Polski zawodnik młodego pokolenia. Od 6 lat nieprzerwanie wygrywa wszystkie Mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych od juniora młodszego do młodzieżowca. Aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski, finalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów, IV zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 roku, rekordzista Polski Juniorów w rzucie młotem z 2008 roku. W 2009 zajął 8. miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie, a także wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów oraz złoto młodzieżowych mistrzostw kraju. W 2010 wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Krakowie oraz wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej. W 2011 został Młodzieżowym Mistrzem Europy w Ostrawie, srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Sztokholmie, złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku, złoto na Mistrzostwach Polski AZS w Łodzi. Rok 2012 przyniósł Pawłowi Mistrzostwo Polski w rzucie młotem (80.32m).

PODZIEL SIĘ