Wadliwa klimatyzacja w pojazdach EN97

Wadliwa klimatyzacja w pojazdach EN97

27 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W najnowszym taborze Warszawskiej Kolei Dojazdowej, czyli w pojazdach serii EN97 produkcji bydgoskiej Pesy niewłaściwie działa klimatyzacja. Niedogodności z tym związane mogą potrwać kilka tygodni.

Fot. WKD

Problem niewłaściwie działającej klimatyzacji został zgłoszony przez WKD producentowi elektrycznych zespołów trakcyjnych EN97 - Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz.

- Z informacji jakie uzyskaliśmy od Pesy, system klimatyzacji ma być przebudowywany, w taki sposób, aby zapewnił odpowiednie chłodzenie w pojazdach – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Mimo to naprawa systemu chłodzenia w pojazdach może trwać jeszcze kilka tygodni. Problem nie jest nowy. Pierwsze symptomy wadliwie działającej klimatyzacji zostały dostrzeżone już podczas pierwszej fali upałów, jakie nawiedziły Polskę pod koniec kwietnia.

- Już wówczas problem został zgłoszony producentowi. Dzięki temu w dziewiątym pojeździe tego typu, który dotarł do nas w tym tygodniu Pesa dokonała pewnych zmian konstrukcyjnych w systemie chłodzenia – zaznacza Kulesza.

Warszawska Kolej Dojazdowa zamówiła w Pesie w sumie 14 takich pojazdów. – W kolejnych pojazdach, które do nas dotrą tego problemu nie powinno już być – przekonuje rzecznik.

PODZIEL SIĘ