Remont przejazdu kolejowego na linii WKD

Remont przejazdu kolejowego na linii WKD

30 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowego w miejscowości Granica, zlokalizowanego na odcinku pomiędzy stacją Komorów i przystankiem osobowym Nowa Wieś Warszawska oraz remontem torów przyległych do tego przejazdu, w okresie od 10 września do 19 października 2012 r. na linii WKD zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów.

Fot. Dominik Skudlarski

Kursowanie pociągów będzie się odbywać w następujących relacjach:

 • Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna (dla podróżnych do/z Grodziska Maz. oraz Milanówka obowiązuje przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna)
 • Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (dla podróżnych do/z Grodziska Maz. oraz Milanówka)
 •  Podkowa Leśna Zachodnia – Milanówek Grudów (dla podróżnych do/z Milanówka obowiązuje przesiadka na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia)
 • Warszawa Śródmieście WKD – Komorów (dodatkowe pociągi na najbardziej obciążonym odcinku linii)

Na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, dwukierunkowo po jednym torze:

 • W okresie od 10 września do 1 października ruch pociągów będzie się odbywać wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Tor nr 1 będzie w tym czasie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów (wraz ze wszystkimi peronami przystankowymi zlokalizowanymi przy tym torze).
 • W okresie od 2 października do 19 października ruch pociągów będzie się odbywać wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Tor nr 2 będzie w tym czasie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów (wraz ze wszystkimi peronami przystankowymi zlokalizowanymi przy tym torze).

Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz obsługującymi relację w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi od 7 do 8 minut.

Ze stacji Podkowa Leśna Główna nie będą odprawiane bezpośrednie pociągi do Milanówka. Dla podróżnych udających się do/z Milanówka obowiązuje przesiadka na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia pomiędzy pociągami w relacji Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz skomunikowanymi pociągami w relacji Podkowa Leśna Zachodnia (peron do Milanówka) – Milanówek Grudów. Czas przewidziany na przesiadkę dla podróżnych do/z Milanówka wynosi 3 minuty.

W dni robocze w godzinach szczytu porannego i popołudniowego w uzupełnieniu do ograniczonej oferty przewozowej dla obszaru miasta Podkowa Leśna funkcjonować będzie specjalna linia autobusowa, która połączy linię WKD z linią kolejową obsługiwaną przez pociągi spółki „Koleje Mazowieckie – KM” na trasie: Podkowa Leśna Główna WKD – Brwinów PKP (rondo). Linia kursować będzie w godz. 5:30-9:30 oraz 15:00-19:00 według specjalnego rozkładu jazdy, dostosowanego do wybranych kursów pociągów spółki „Koleje Mazowieckie” dla przystanku PKP Brwinów. Podjazdy w rejon przystanku kolejowego w Brwinowie będą odbywać się na ok. 5 min. przed przyjazdem pociągów Kolei Mazowieckich.

UWAGA: Rozkład jazdy linii autobusowej w zależności od zapotrzebowania, rzeczywistych warunków przejazdu na trasie oraz modyfikacji rozkładu jazdy pociągów dla przystanku PKP Brwinów może ulec zmianie.

Niepełnosprawni podróżni w celu zminimalizowania niedogodności związanych z przesiadkami na stacji Podkowa Leśna Główna i/lub na przystanku Podkowa Leśna Zachodnia mogą:

 • zgłosić się do maszynisty lub upoważnionego pracownika WKD z prośbą o udzielenie pomocy przy przejściu pomiędzy pociągami,
 • głosić telefonicznie datę oraz godzinę przejazdu pod następujące numery:
  • 22 755 70 82     Dyspozytor WKD
  • 22 758 00 12     Dyżurny Ruchu WKD
  • 22 755 47 60     Wydział Marketingu i Sprzedaży Usług WKD
  • 22 755 55 64     Sekretariat WKD
  • 22 474 03 65     Wydział Eksploatacji WKD